One thought on “Cztery jednostki OSP z naszego regionu włączone do KSRG…”

  1. Taka prawda... says:

    I tak wygląda służba w OSP. Druhowie muszą być w gotowości 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Strażak z PSP idzie na 24 godziny służby i tyle go obchodzi.co będzie później. Jedynie martwi się wyznaczonymi godzinami dyżuru pod telefonem. A tym czasem strażacy OSP-KSRG praktycznie za darmo lub za psie pieniądze są w gotowości obsłuzyć 50% terenu powiatu !!! Tych chłopaków nikt nie docenia. Muszą natomiast tłumaczyć się w sytuacji, gdy wezwany zastęp nie wyjedzie do zdarzenia choćby ze względu na brak minimalnej obsady. Czasami jednostki OSP, które chcą zrobić coś dobrego i służyć pomocą, starając się o włączenie do KSRG nie wiedzą jaki bat na siebie kręcą. O tym niestety nikt nie napisze jak trudno być strażakiem OSP …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *