Festyn strażacki na Stadionie Narodowym – 25.08.2012 r.

Z okazji Jubileuszu 20-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz XIII Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, w dniu 25 sierpnia 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Strażacki Festyn.

Tego dnia na płycie Stadionu Narodowego członkowie rodzin strażaków i mieszkańcy Warszawy mogli obejrzeć ciężkie i średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, wozy operacyjne, podnośniki i drabiny PSP z województwa mazowieckiego i ultralekki statek powietrzny, tzw. wiatrakowiec, który udostępniła OSP Baranów (pow. grodziski, woj. mazowieckie). Sprzęt cieszył się wielkim zainteresowaniem.

Na dzieci i młodzież czekało także mnóstwo innych atrakcji. Były skoki na skokochronach i wspinanie się po czterech ściankach treningowych, które zapewnili ochotnicy z Pcimia, Skaryszewa, Żychlina i Lichenia. Tłumnie zgromadzona publiczność z entuzjazmem obserwowała zmagania dzieci budujących piramidy z plastikowych skrzynek. Pociechy mogły odbyć wycieczkę strażackim melexem wokół płyty boiska, wraz z dorosłymi zwiedzić stadion, odwiedzić wystawę Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz kiermasz pamiątek jubileuszowych z okazji 20 – lecia PSP. Było artystyczne malowanie twarzy i pamiątkowe zdjęcia, także na kubeczkach i koszulkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicky