Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka w Dębowicy

1 czerwca w Dębowicy odbył się piknik rodzinny z okazji dnia dziecka. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej na placu obok szkoły. Po mszy gości powitali organizatorzy – Pani Elżbieta Grochowska (radna i sołtys miejscowości Dębowica), dyrektor Szkoły Podstawowej w Dębowicy Krzysztof Kazana i wójt gminy Krzysztof Woliński. Mam nadzieję, że będzie on dobrze służył wszystkim mieszkańcom − powiedziała podczas otwarcia Pani Elżbieta Grochowska.

Festyn połączony został z uroczystym otwarciem i poświęceniem placu przy fontannie tzw. „przestrzeni publicznej w Dębowicy”. Ogólnodostępne miejsce przeznaczone na odpoczynek znajduje się obok szkoły przy drodze wojewódzkiej Łuków − Międzyrzec.

Podczas festynu dzieci mogły korzystać bezpłatnie ze zjeżdżalni, kolorowych kulek i malowania twarzy. Były stoiska z dodatkowymi atrakcjami, przejażdżki kucykiem. Dla dzieci rodzice przygotowali grillowane kiełbaski. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Quantes.

Druhowie ze Straży Pożarnej w Nurzynie czynnie uczestniczyli w Festynie. Aby impreza się udała były konieczne zmiany w organizacji ruchu drogowego i dlatego jednostka OSP Nurzyna dbała o bezpieczeństwo wszystkich gości pikniku. Jednak strażacy postanowili dać też coś od siebie. Podczas pikniku była możliwość przejechania się wozem strażackim, zapoznanie się ze sprzętem gaśniczym i pamiątkowe zdjęcie.

logo

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicky