Uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła

24 maja 2015 roku o godzinie 9.00 w parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła odbyła się msza święta podczas której, proboszcz tejże społeczności, ks. prałat Mirosław Łubik, przekazał Ochotniczym Strażom Pożarnym w Nurzynie oraz Wólce Świątkowej dar w postaci obrazu św. Floriana.
Oprawa mszy św. została podniesiona poprzez przybycie pocztów sztandarowych OSP z wielu miejscowości. Swoją obecnością zaszczycili nas druhowie z Gołaszyna, Karwowa, Kownatek, Popław, Trzebieszowa, Turzych Róg, Wierzejek, Wylan, Zembrów oraz goście honorowi.

Po mszy św. druhowie strażacy złożyli podziękowania oraz kwiaty na ręce księdza prałata oraz księży koncelebrujących. Była to też stosowna okazja aby ks. prof. Mariusz Konieczny oficjalnie otrzymał akt nadania honorowego członka OSP Nurzyna.
Po mszy św. druhowie strażacy oraz goście honorowi zostali zaproszeni przez księdza prałata na poczęstunek do bocznej kaplicy.

Gośćmi honorowymi uroczystości byli:

 • Janusz Kozioł, starosta i jednocześnie Prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Łukowie
 • Mirosław Szekalis, wójt gminy Trzebieszów i jednocześnie prezesa Zarządu Gminnego związku ochotniczych straży pożarnych w Trzebieszowie
 • Janusz Osiak, wójt gminy Łuków
 • Zygmunt Celiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łuków
 • Jacek Krzyszczak, zastępca wójta gminy Trzebieszów
 • Wojciech Szczygieł, zastępca wójta gminy Łuków
 • Jarosław Trokowicz, prezes Banku Spółdzielczego w Trzebieszowie
 • Krzysztof Kazana, dyrektor szkoły podstawowej w Dębowicy
 • Marek Izdebski, przewodniczący Rady Gminy Trzebieszów
 • Janusz Przeździak i Jarosław Modrzewski, komendanci gminnych OSP
 • Andrzej Kurek, sekretarz Zarządu Gminnego związku ochotniczych straży pożarnych w Łukowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicky