Straż z OSP Nurzyna w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Już po raz kolejny strażacy z OSP Nurzyna brali udział msza pasterskaw przygotowaniach do mszy pasterskiej w kaplicy w Dębowicy. Druhowie razem z Małgorzatą Mączyńską przygotowali w kaplicy wystrój żłobka narodzenia Pana Jezusa. Mszę św. celebrował ks. doktor Mariusz Konieczny – intencja druhów strażaków w 10 rocznicę śmierci komendanta Kazimierza Nurzyńskiego oraz wszystkich druhów strażaków, którzy odeszli na wieczną wartę. Tuż przed rozpoczęciem mszy odczytano obszerny fragment hejnału strażackiego. W trakcie mszy strażacy wraz z Panią Iwoną Turską mieszkanką Dębowicy brali czynny udział w oprawie liturgicznej czytając m.in. I i II czytanie oraz modlitwę wiernych.

Zarząd OSP Nurzyna składa podziękowanie panom:
– Mirosław Fall z Dębowicy
– Justyna i Witold Celińscy z Nurzyny za świerki do kaplicy

Wszystkim życzymy radosnych Świąt Narodzenia Pana Jezusa.

naob2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicky