11 listopada 2015 r. Święto Niepodległości w Dębowicy

11 listopada 2015 roku w dniu święta Niepodległości w Dębowicy w kaplicy p.w. Matki Bożej Kodeńskiej odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Kochanej Matki- ojczyzny, której przewodniczył ks. dr. Mariusz Konieczny. O uroczystą oprawę zadbali parafianie, poczet sztandarowy Gimnazjum w Dębowicy, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Dębowicy, dyrekcja obu placówek wraz z nauczycielami. Uczestnictwo w tej uroczystej liturgii było wyrazem dobrego wychowania uczniów. Oprawa liturgiczna w liturgii słowa też jest dobrym przykładem:

– pierwsze czytanie- Wiktoria Kowalska uczennica gimnazjum
– psalm – p. Iwona Turska
– modlitwa wiernych – Kinga Karwowska
– wiersz patriotyczny – Patrycja Celińska-Jakubowicz, absolwentka Gimnazjum w Dębowicy

Także i w tej doniosłej chwili nie zabrakło OSP w Nurzynie, która wystawiała honorową wartę przy tablicy z nazwiskami poległych w obronie Polski. Bardzo duży udział mieszkańców na Mszy Świętej świadczy o naszym patriotyzmie i jest dobrym przykładem dla młodego pokolenia. Na zakończenie Mszy Świętej została złożona wiązanka kwiatów oraz zapalone znicze pod tablicą poległych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii, które wykonał dh Piotr Mączyński, członek OSP Nurzyna. Nad całością tej uroczystości jak i organizacji czuwał Leszek Grochowski.

Opracował: Leszek Grochowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Clicky