Poświęcenie dzwonu im. Matki Bożej Kodeńskiej w Dębowicy

14 września 2015 roku w Dębowicy w kaplicy p.w. Matki Bożej Kodeńskiej została odprawiona koncelebrowana Msza Święta w intencji fundatorów dzwonu i obrazu Świętego Jana Pawła II.

Liturgii przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. prałat oraz ks.dr. Mariusz Konieczny. Uroczysta Msza Święta zgromadziła rzesze mieszkańców Dębowicy, Nurzyny, Świercz oraz pobliskich miejscowości. Oprawa liturgiczna była też udziałem mieszkańców naszej społeczności. Pierwsze czytanie – Karolina Kuć, psalm – p. Iwona Turska, drugie czytanie – Wiktoria Kowalska, modlitwa wiernych – p. Leszek Grochowski.

Nad porządkiem czuwała w swoich galowych mundurach OSP w Nurzynie, która również brała udział w tej uroczystości. Także i usługa medialna była udziałem OSP w osobie dh Piotra Mączyńskiego.

Myśl o zakupie dzwonu już od kilku lat zaprzątały głowy mieszkańców naszych wiosek. Taka okazja jak i silna wola nadarzyła się podczas odbytych misji świętych z okazji 25-lecia istnienia naszej parafii. Podczas święcenia dzwonu mieszkańcy mogli podziwiać nie tylko piękno zewnętrzne ale i dźwięk wydobywający się i rozchodzący po okolicy. Dzwon został ochrzczony im. naszej kaplicy –  Matki Bożej Kodeńskiej.

Nasze marzenia przy pomocy bożej zostały zrealizowane, a jednocześnie pobudziły marzenia o zakupie dzwonu w sąsiadującej miejscowości – Suleje. Niech i im dobry Bóg pomoże w realizacji marzeń. Koordynatorami tego przedsięwzięcia byli sołtysi wiosek: Leszek Grochowski, Tadeusz Rola i Kazimierz Mościcki. Wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu dzwonu oraz obrazu Jana Pawła II składamy serdeczne Bóg zapłać.

Opracował: Leszek Grochowski

Poniżej publikujemy zdjęcia z tej uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Clicky