Stażacy z Gminy Trzebieszów w Częstochowie

28 kwietnia 2017 roku odbyła się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę druhów strażaków i ich rodzin z terenu Gminy Trzebieszów.

Opiekunem i przewodnikiem duchowym grupy był – ks. mgr lic. Wojciech Majewski z Parafii N.M.P. Matki Kościoła w Łukowie.

55-osobowa grupa zwiedziła tego dnia Centralną Szkołę PSP w Częstochowie przy ul. Sabinowskiej 62/64 oraz Jednostkę Ratowniczo

Gaśniczą. Komendant mł. bryg. mgr Piotr Placek oraz lokalnie druhowie zapoznali nas z działalnością tej placówki.  Wspólnie zwiedziliśmy plac ćwiczebny oraz garaż wypełniony profesjonalnym sprzętem ratowniczo-gaśniczym. Za poświęcony czas i opowieści z pasją składamy podziękowania na ręce pana komendanta mł. bryg. mgr Piotra Placka oraz druhów strażaków.

O godzinie 14:30 w Kaplicy Cudownego Obrazy Matki Bożej ks. Wojciech Majewski odprawił mszę świętą w intencji wszystkich uczestników pielgrzymki oraz ich rodzin. Na wieczorną modlitwę kierowaną do Maryi Królowej Polski w intencji Ojczyzny i Kościoła brać strażacka przybyła z pocztami sztandarowymi. Apel Jasnogórski, czas gdy biją dzwony to chwila wzruszenia i zachwytu. Dziękujemy Pani Jasnogórskiej za to że braliśmy udział w oprawie liturgicznej apelu i dziesiątki różańca. Za ten wspaniały, cudowny czas (pomimo deszczowej aury) dziękujemy Bogu, że dane nam było przybyć na Jasną Górę.

Bardzo chciałbym podziękować za ciepłe przyjęcie, wspólną modlitwę, słowa otuchy i gościnność którą obdarzył nas ojciec Jan Poteralski Podprzeor Jasnej Góry. Niech Matka Boska Częstochowska ochrania i błogosławi ojcu na drodze dalszej posługi duszpasterskiej. Bóg zapłać.

Za życzliwość i uśmiech, poświęcony czas, ważny wkład w pielgrzymkę, modlitwę składam wyrazy podziękowania opiekunowi naszej grupy – ks. Wojciechowi Majewskiemu . Serdeczne Bóg Zapłać.

Piotr Mączyński – wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Trzebieszowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicky