Odsłonięcie pamiątkowej tablicy Wincentego Tomasiewicza w Nurzynie

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Nurzynie, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Łukowa Zygmunt Celiński, radny Gminy Trzebieszów Jan Mościcki oraz rodzina Wincentego Tomasiewicza zaprosili mieszkańców powiatu łukowskiego na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej chor. mar. Wincentemu Tomasiewiczowi, dowódcy ORP „Nurek”.

Wpólnie z mieszkańcami Nurzyny uczcili pamięć swojego krajana chorążego marynarki wojennej Wincentego Tomasiewicza – uroczyście odsłaniając tablicę pamiątkową. Urodzony w Nurzynie marynarz był wynalazcą nurkowego aparatu tlenowego. W 1939 roku pełnił funkcję dowódcy ORP ,,Nurek”. Poległ na okręcie pierwszego dnia kampanii wrześniowej podczas bombardowania. Wraz z nim poległo tego dnia jeszcze 15 marynarzy z jego załogi.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął poseł Krzysztof Głuchowski oraz senator Stanisław Gogacz. Patronat medialny objęła Telewizja Master.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicky