Upamiętnienie przez strażaków OSP 1050 rocznicy Chrztu Polski

Wspólna inicjatywa miała na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski i objęta została patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Głównym założeniem wspólnej inicjatywy jest przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016r. o godz 20:00 ognisk w całym kraju, które rozpocznie zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie.

Strażacy ochotnicy z OSP Nurzyna z entuzjazmem przystąpili do tej akcji. Spotkali się 14 kwietnia przy strażnicy aby uczcić  to tak ważne wydarzenie z historii Polski. Przy ognisku wykonano pamiątkowe zdjęcie a rozmowy o historii wciągnęły wszystkich uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Clicky