Strona Główna


Ochotnicza Straż Pożarna w Nurzynie. Pierwsze miejsce w zawodach sportowo pożarniczych w Trzebieszowie.Witaj na naszej stronie. Cieszymy się, że interesują Cię sprawy OSP Nurzyna i naszej miejscowości. Serwis poświęcony jest Ochotniczej Straży Pożarnej w Nurzynie. Znajdziecie tutaj wszystkie niezbędne informacje o jednostce z Nurzyny i jej ochotnikach. Dołożymy wszelkich starań aby uaktualniać stronę na bieżąco i pisać o najnowszych wydarzeniach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nurzynie to jednostka z wieloletnim doświadczeniem i tradycjami. W czerwcu 2012 obchodziliśmy 85-lecie istnienia jednostki. Jeżeli chcesz obejrzeć zdjęcia z tej i wielu innych uroczystości zapraszamy TUTAJ.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nurzynie, Nowy wóz bojowy - Ford.

Informacje o zarządzie OSP Nurzyna znajdziesz w zakładce – Zarząd. W menu podręcznym znajdują się również inne, godne polecenia informacje. Zapraszamy do zapoznania się z pełną zawartością serwisu. Jeśli jednak, masz uwagi do strony i jej treści, zachęcamy do odwiedzin zakładki Kontakt, gdzie możesz do nas napisać.

Nurzyna – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim, w gminie Trzebieszów. W Nurzynie mieści się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej z wieloletnimi tradycjami. Na terenie Nurzyny znajdują się aktualnie: 2 sklepy spożywcze, agencja pocztowa, zabytkowa kapliczka licząca ponad 100 lat. Z Nurzyną sąsiadują wsie: Dębowica, Celiny, Świercze, Suleje. Miejscowość była przejściowo siedzibą gminy Celiny. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa siedleckiego. W Nurzynie urodził się Marian Buczek – działacz KPP, więzień polityczny w II Rzeczypospolitej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicky